Güncel

Piyasa gelişmeleri

Bu hafta içeride Perşembe günü TMCB Para Politikası Toplantısı, Çarşamba günü ise FED’in FOMC Toplantısı ardından gelecek faiz kararı takip edilecek ana başlıklar olacak. Bugün Japonya ve Çin’de piyasalar kapalı, Hong Kong’da kayıplar %3’ün üzerinde. DAX ve DJI vadeli endekslerinde ise kayıplar %1’e yakın seyrediyor. Bu hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan BM Genel Kurulu’na katılmak üzere ABD’de olacak, yarın ise genel kurulda konuşma yapması bekleniyor. BIST’in haftaya küresel piyasalara benzer şekilde negatif tarafta başlamasını bekliyoruz. Olası gün içi tepkilerde 1425-1430 bölgesi direnç konumunda izlenebilir.

İZLENECEKLER —Hazine 2 ve 4 Yıllık Tahvil İhalesi

ŞİRKET HABERLERİ

—GSRAY forma reklamları için 2021-2022 sezonundan itibaren son 3 sezonu opsiyonlu toplam 5 sezon için toplam TL249mn bedelli sponsorluk anlaşması imzalandığını duyurdu.

—SNGYO, Sinpaş Yapı Endüstri AŞ’den 13.5mn adet KZBGY hissesinin pay başına TL15.80 bedel ile borsa dışından satın aldığını açıkladı.

—IZMDC bağlı ortaklığı İzdemir Enerji Elektrik Üretimi AŞ’nin sermayesinin TL110mn artırılarak TL500mn’a çıkarılmasında rüçhan hakkının kullanılmasına ve şirketin payının %85.44’e yükseltilmesine karar verildiğini bildirdi.

—ARCLK hisse geri alım programı kapsamında Cuma günü TL31.93 fiyat ortalaması ile toplam 1.33mn adet pay alımı yapıldığını açıkladı.

—SISE hisse geri alım programı kapsamında Cuma günü TL8.29 fiyat ortalaması ile toplam 1.2mn adet pay alımı yapıldığını paylaştı.

—KRVGD ödenmiş sermayesini %28 oranında bedelsiz olarak artırarak TL240mn’a yükseltiyor, şirket payları bugün bölünmüş fiyattan işlem görmeye başlayacak.

SEKTÖR HABERLERİ

—İngiltere, Türkiye’yi 22 Eylül’den itibaren kırmızı listesinden çıkararak “seyahat edilebilir ülkeler” arasına aldı. Türkiye, İngiltere’de ülkelerin “kırmızı”, “sarı” ve “yeşil” olarak sınıflandırdığı 17 Mayıs’tan bu yana kırmızı listede yer alıyordu

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu