Güncel

Piyasa gelişmeleri

Moody’s Cuma günü yaptığı değerlendirmesinde Türkiye’nin kredi notunu ‘’B2’’ olarak teyit etti, görünümü de ‘’Negatif’’ olarak korudu . Bugün TCMB aylık fiyat gelişmeleri değerlendirmesini yayımlayacak, ayrıca reel efektif döviz kuru açıklanacak. Diğer yandan bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar’ı ziyaret edecek. Küresel piyasalarda ise açıklanması beklenen önemli veri akışı bulunmuyor. ABD ve Avrupa vadeli endeksleri haftaya alım tarafında başladı. Asya tarafında ise net bir yön bulunmuyor. BIST Cuma gününü %1.61 yükselişle 1910 seviyesinde tamamladı. XMADN %5.43, XTRZM %5.94 yükseliş sergiledi. BIST’in güne alım tarafında başlamasını bekliyoruz.

İZLENECEKLER —TCMB Aylık Fiyat Gelişmeleri Değerlendirmesi —Kasım’21 Reel Efektif Döviz Kuru

ŞİRKET HABERLERİ

—ENJSA’nn %100 hissedarı olduğu Enerjisa Müşteri Çözümleri AŞ, E-şarj elektrikli Araçlar Şarj Sistemleri’nin %14 oranındaki azınlık payını aldığını bildirdi. İşlem sonrası pay oranı %94’e yükselirken, %14 oranındaki hissenin TL42.4mn bedel karşılığında devralındığını açıkladı.

—YEOTK, TEİAŞ ile arasında trafo merkezi yapım işi için TL35mn+Kdv bedel ile sözleşme imzalandığını duyurdu.

—OZKGY Bodrum’da bulunan 345binm² büyüklüğündeki arsanın TL347.8mn bedelle satın alındığını açıkladı.

—BASGZ 2021 yılı yatırım programına dahil edilmiş olan Ankara’nın Evren ilçesine doğalgaz arzının sağlandığını duyurdu. Yatırımın yaklaşık TL7.2mn olduğunu ve böylece lisans bölgesinde doğalgaz arzı sağlanan ilçe sayısının 19’a çıktığını duyurdu.

—ISKPL paylarında Erpet Turizm TL5.63-6.14 fiyat aralığından toplam 15.5mn adet pay satımı yapıldığını bildirdi. Şirket payları Cuma günü taban fiyat ile günü tamamladı.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu